SOLGAR Витамин Ц 500 мг, 100 капсули

SOLGAR Витамин Ц 500 мг, 100 капсули
699,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048515C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Витамин Ц е витамин растворлив во воада, прв синтетизиран витамин најиспитуван и најмногу тестиран. Учествува во многу биолошки процеси и во борбата против слободни радикали како и во формирање на колагенот кој е во структурата на кожата.

Придонесува за:

  • Нормално формирање на колаген, нормална функција на крвни садови, коски, непца, кожа и заби
  • Нормален енергетски метаболизам
  • Намалување на заморот
  • Подобра ресорпција на железо
  • Нормално функционирање на имунолошкиот систем
  • Нормално функционирање на нервниот систем

Пакување: 100 растителни капсули

Состав:

Секоја растителна капсула содржи:

    %ПДВ*
Витамин Ц (како Л-Аскорбинска киселина)            500 мг 625

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои.

Погодно за вегани.

Употреба: како додаток на исхрана за возрасни, земете по една (1) растителна капсула на ден, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Ако сте бремени, доите, земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се