DOCTOR'S Bio Horsetial Шампон против опаѓање и првут, 250 мл

DOCTOR'S Bio Horsetial Шампон против опаѓање и првут, 250 мл
222,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052788C
favorite_border

Опис на производот

Медицински шампон кој помага во превенција на опаѓање на косата и формирање на првут.

Уникатна комбинација на есенцијални масла од коњски опаш, орев и рицинус, го спречуваат опаѓањето на косата и ја хранат фоликулата на влакното.

  • Ја негува и подобрува косата и нејзиниот сјај
  • Идеален за оштетна и фарбана коса

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурил сулфат, кокамид ДЕА, коко амидо пропил бетаин, натриум хлорид, натриум бензоат, лимонска киселина, глицерин, екстракт од equisetum palustre, масло од juglans regia семе, рицинусово масло, тетранатриум ЕДТА, мирис.

Употреба: се нанесува на влажна коса со благо масирање. Се остава да делува 10 минути и подолго, потоа добро се исплакнува.

Постапката се повторува уште еднаш.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се