DOVE Advanced Care Go Fresh Антиперспирант дезодоранс со мирис на краставица и зелен чај, 150 мл

DOVE Advanced Care Go Fresh Cucumber & Green Tea Scent 150 ml dezodorans antiperspirant so miris na krastavica i zelen caj
DOVE Advanced Care Go Fresh Антиперспирант дезодоранс со мирис на краставица и зелен чај, 150 мл
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055262C
favorite_border

Опис на производот

DOVE Advanced Care Go Fresh Cucumber & Green Tea Scent Антиперспирант дезодоранс со мирис на краставица и зелен чај, со напредна формула

  • 0% Алкохол
  • Тројна хидратантна технологија (Triple Moisturizing Technology) не само за заштита од потење, туку и за нега на чувствителната кожа на пазувите, дури и после бричење
  • 72 часовна заштита
  • Веган формула
  • Не е тестирано на животни

Пакување: 150 мл.

Содржина

Употреба: Прснете под пазувите на оддалеченост од 20 цм. Не прскајте на иритирана кожа. Не прскајте на облека. 

Мерки на претпазливост: Боцата е под притисок; Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С. Лесно запаливо. Не ја фрлајте боцата во оган и не ја оштетувајте дури ни по празнењето. Не прскајте во пламен или било која друга топла материја. Чувајте ја подалеку од дофат на деца. Избегнувајте контакт со очите и не вдишувајте од нејзиниот состав. Користете ја само во проветрени простории.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се