DR. HAUSCHKA Дезодоранс рол-он од жалфија, 50 мл

Dr. Hauschka Sage-Mint Deodorant dezodorans od zalfija
DR. HAUSCHKA Дезодоранс рол-он од жалфија, 50 мл
718,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020506C
favorite_border

Опис на производот

  • Долготрајна свежа нега

Перспирацијата (потењето) е од витално значење, независно дали сме физички или ментално активни. Не ја регулира само телесната температура туку ги отстранува и нечистотиите, формира заштитна киселинска обвивка како бариера на површината на кожата за да заштити од штетното дејство на микроорганизмите.

Нашиот немасен (non-oily) дезодоранс од жалфија содржи детелина камењарка и жалфија, и двете познати по своите природни антимикробни карактеристики. Комбинацијата на мирис на минт со букетна нота на жалфија ветува долготрајна свежина.

  • Намерно е изоставена употребата на алуминиумовите соли
  • Жалфија део ролонот е многу нежен кон кожата и не остава дамки на облеката

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: вода, природен алкохол, триетил цитрат, глицерин, природен мирис (етерични масла)*, рицинусово масло, цинк рицинолеат, бентонит, екстракт од листови од жалфија, екстракт од хамамелис, limonene*, linalool*, geraniol*, farnesol*, citral*, benzyl benzoate*, citronellol*, coumarin*, eugenol*, benzyl salicilate*, benzyl*, alcohol*, хидрогенизирано масло од јојоба, цетеарил алкохол, sucrose laurate, лецитин, натриум магнезиум силикат, ксантан гума, лимунска киселина.

*Состојки од природни етерични масла.

Употреба: нанесете жалфија рол-он под пазувите. Повторете ја апликацијата ако е потребно.

Безбедно за употреба за време на бременост и доење.

Се препорачува кај деца во пубертет.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се