DR. THEISS Анги септ жалфија пастили за грло, 24 парчиња

Dr. Theiss Angi Sept sage zalfija pastili
DR. THEISS Анги септ жалфија пастили за грло, 24 парчиња
206,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
008322C
favorite_border

Опис на производот

Д-р Тајс Анги Септ е наменет за превенција и третман на инфективно- воспалителни болести на грлото и усната шуплина и за ублажување на придружната назална конгестија.

Комбиниран локален антисептик и терапевтско средство за грлото и усната шуплина со тројно дејство - антибактериско, противвоспалително и антисептично (дезинфициентно).

Индикации за употреба на Д-р Тајс Анги Септ:

  • Болка во грлото (црвенило, чувство на горење), зарипнатост, болка при голтање (чувство на гребење и печење/пецкање)
  • Настинка, ангина
  • Тонзилитис, ларингитис, фарингитис
  • Воспаление на мукозната мембрана во усната шуплина, гингивата

Пакување: 24 пастили

Содржина

Содржи: гликозен сируп, вода, лимонска киселина, сулфит амониа карамел Е 150d, масло од жалфија, масло од еукалиптус.

Употреба:

Возрасни и деца постари од 6 години: една пастила на секои 2-3 часа полека да се растопи во уста. Не повеќе од 6 пастили на ден. 

Оромукозална употреба, пастилата треба постепено да се растопи во устата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се