DR. THEISS Мукоплант морска вода назален спреј, 20 мл

DR. THEISS Мукоплант морска вода назален спреј, 20 мл
176,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007964C
favorite_border

Опис на производот

Мукоплант Mорската вода е спреј за нос наменет за одржување на хигиена и физиолошка влажност на горните дишни патишта. Го помага разредувањето на секретот и овозможува негово олеснето исфрлање. Го отпушта затнатиот нос и на природен начин ја чисти и влажни слузницата на носот.

 Погоден е за подолготрајна употреба во случаи на:

• Алергичен ринит

• Настинки, ринитис, синузитис

• Суви, валкани простории

Пакување: стаклено шишенце со пумпа x 20 мл

Содржина

Состав: 1 мл раствор одговара на 1 м лизотонична морска вода, односно 0,9 % натриум хлорид.

Конзерванс: бензалкониум хлорид и бензил алкохол.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се