DUCRAY Anaphase+ Шампон, 200 мл

DUCRAY Anaphase+ Шампон, 200 мл
1.127,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053589C
favorite_border

Опис на производот

Anaphase + шампон против опаѓање на косата. Ја зајакнува и ја ревитализира безживотната коса. Дополнување на третманите против опаѓање на косата.

Формулата содржи витамински комплекс (Б5, Б6 i Б8), кој нуди основни хранливи состојки неопходни за косата. Монолаурин ќе го забави опаѓањето на косата делувајќи на ензимите одговорни за опаѓање на косата. Може да се употребува како дополнителна терапија на Minoksidil.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: aqua, sodium laureth sulfate, betaine, glycerin, sodium cocoamphoacetate, acrylates copolymer, ceteareth-60 myristyl glycol, peg-40 hydrogenated castor oil, alcohol, biotin, citric acid, parfum, glyceryl laurate, glycol distearate, hydrolyzed wheat protein, panthenol, pantolactone, phenoxyethanol, polyquaternium-7, pyridoxine hcl, ruscus aculeatus root extract, salicylic acid, sodium benzoate, sodium chloride, sodium hydroxide, tocopheryl nicotinate.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се