ESENSA Expulmo Даса сируп со тегавец, 150 мл

expulmo dasa sa bokvicom plantago tegavec sirup za deca
ESENSA Expulmo Даса сируп со тегавец, 150 мл
208,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
002118C
favorite_border

Опис на производот

Даса сирупот содржи екстракт од лист од тегавец, кој помага во излачувањето на секретот од бронхиите и негово полесно исфрлање.

Течниот екстракт од листот на тегавец помага во разредувањето и излачувањето на бронхијалниот секрет и заштита на слузницата на горните дишни патишта. Тегавецот благопријатно делува на устата, грлото и гласните жици.

Помага:

  • Во разредување на густиот бронхијален секрет
  • Во излачување на бронхијален секрет
  • Во заштитата на слузницата на горните дишни патишта

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: течен екстракт од тегавец.

Употреба:

  • Деца до 4 години: да се консултира педијатар
  • Деца од 4 до 10 години: три пати дневно по една кафена лажичка
  • Деца постари од 10 години: три пати дневно по две кафени лажички

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се