GOOD NATURE Шипка со хибискус филтер чај, 20 кесички

GOOD NATURE Шипка со хибискус филтер чај, 20 кесички
67,00 ден.
64,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
009202C
Online only
Акција 02-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

Мешавината на зрели плодови од шипка со цвет од хибискус претставува богата композиција на овошни, слатки, но и на кисели ноти со освежителен мирис. Инспирирани од силните природни вкусови, со кои двете билки располагаат, ја создадовме оваа возбудлива мешавина. 
Уживајте во освежувачкиот и природен додаток на витамини со чајот Good Nature од шипка со хибискус!

Нето-тежина: 20 х 2,5 г.

Содржина

Состав: плод од шипка 80%, цвет од хибискус 20%.

Начин на употреба: една филтер кесичка се прелева со 150 мл зовриена вода и се остава да отстои 10 минути. Готовиот чај се засладува по желба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се