GOODWILL Профертил, 60 капсули

Goodwill Profertil
GOODWILL Профертил, 60 капсули
4.729,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055427C
favorite_border

Опис на производот

Комплекс на антиоксиданси, L-карнитин, коензим Q10 и L-аргинин за подобрување на плодноста кај мажите кои сакаат потомство.
Нутритивна подршка кај машкиот инфертилитет поврзан со исхраната.

  • Не содржи лактоза и глутен
  • Храна за посебни медицински намени
  • Веге-капсули: материјалот од кој се изработени капсулите се од растително потекло(целулоза)
  • Не содржи состојки од животинско потекло и добро се поднесува

 Пакување: 60 капсули.

Содржина

Состав: L- Карнитин-тартарат, L-Аргинин-хидрохлорид, Ди-α-токоферилацетат, хидроксипропилметилцелулоза (капсуларен материјал), цинк-цитрат, L-Глутатион, силициум-диоксид (средство против згрутчување),
магнезиум-стеарат (средство против згрутчување), коензим Q10, малтодекстрин, талк (средство против згрутчување), бои: железо-оксид (боја), птероилглутаминска киселина, натриум-селенат.

  Дневна доза (2 капсули) 100 гр
L-Карнитин 440 мг 24,9 гр
L-Аргинин 250 мг 14,1 гр
Коензим Q10 15 мг 0,8 гр
Витамин Е 120 мг 6,8 гр
Цинк 40 мг 2,3 гр
Фолна киселина 800 мкг 45,3 мг
Глутатион 80 мг 4,5 г
Селен 60 мкг 3,4 мг

Дозирање: Земете две капсули на ден со малку течност во тек или после оброк. Минималниот период за земање е три месеци како би се оптимизирал секој стадиум на создавање на сперматозоидот. Profertil треба да се зема до воспоставување на бременост.

Напомена: Производот е нутритивно непотполна намирница и не е погоден како единствен извор на храна. Личности чувствителни на некоја од состојките не треба да го користат препаратот. Препаратот не е наменет за личности под 18 години. Да се чува вон дофат на деца, на суво и студено место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански