HEMOFARM Омнитус сируп, 200 мл

HEMOFARM Омнитус сируп, 200 мл
222,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000021C
favorite_border

Опис на производот

Содржи активна супстанца бутамират цитрат која припаѓа на групата синтетски антитусици со централно дејство (група лекови за лекување на кашлица), која не ппредизвикува зависност

Омнитус спречува и ја смирува надразнителната кашлица. Се користи пред и после тераписки и дијагностички процедури во бронхиите (кај изведување на  бронхоскопии), како и пред и после изведување на хируршки интервенции. Како дополнителна терапија се користи кај заболување-пертусис (голема кашлица)

Пакување: 200 мл

Содржина

Дозирање

  • Возрасни: земете 3 x 2 големи лажици (30 мл)
  • Деца над 12 години 4 x 1 голема лажица (15 мл)
  • Деца од 6 до 12 години 3 x 1 голема лажица (15 мл)
  • Деца од 3 до 6 години 3 x 2 мали лажички (10 мл)

Бременост и доење
Советувајте се со вашиот лекар или фармацевт пред да земете каков било лек во текот на бременоста и периодот на доење. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се