LA ROCHE POSAY Effaclar Промо сет гел за чистење лице за масна кожа, 200+ подарок 50 мл

LA ROCHE POSAY Effaclar Purifying Foaming Gel 200+50ml M9053300 gel za cistenje lice
LA ROCHE POSAY Effaclar Промо сет гел за чистење лице за масна кожа, 200+ подарок 50 мл
1.059,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055732C
favorite_border

Опис на производот

La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel - Пенлив гел за чистење на мaсна, чувствителна кожа

  • За мaсна и чувствителна кожа

EFFACLAR гел нежно ја чисти кожата благодарение на состојките за чистење на чувствителна кожа. Ги отстранува нечистотиите и прекумерниот себум оставајќи ја кожата свежа и чиста. Со смирувачка термална вода на La Roche-Posay, без иритации.

  • pH 5,5
  • Без сапун
  • Без алкохол
  • Без боја
  • Без парабени.

Пакување: 200 мл + 50 мл ПОДАРОК.

 

Содржина

Употреба: запенете го гелот помеѓу влажните дланки и нанесете на лицето нежно масирајќи ја кожата. Темелно исплакнете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се