LISTERINE Total Care Tartar Антибактериска течност за уста, 250 мл

LISTERINE Total Care Tartar Антибактериска течност за уста, 250 мл
222,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052550C
favorite_border

Опис на производот

За посамоуверена насмевка.

  • 12 часовна заштита од бактерии
  • Ја спречува појавата и го намалува постојниот забен плак, што е најчеста причина за болести на непцето
  • Штити од кариес
  • Ги штити непцата
  • Ги уништува бактериите меѓу забите
  • Го освежува здивот

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, алкохол сорбитол, пропилен гликол, натриум лаурил сулфат, полоксамер 407, бензоева киселина, цинк хлорид, натриум сахарин, натриум бензоат, натриум флуорид (220 ppm F), сукралоза, метил салицитат, тимол, ментол, еукалиптол.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се