NATUR PRODUKT PHARMA Апуретин слим 60 капсули

NATUR PRODUKT PHARMA Апуретин слим 60 капсули
492,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
048230C
favorite_border

Опис на производот

Апуретин Слим е додаток на исхрана со екстракт од перикарп на плодот на горчлив портокал, херба на коприва, црн бибер и плод од дива боровинка во прав, збогатен со додаток од сок од јаболков оцет и минерали (цинк, хром и калциум). Апуретин Слим делува како општ тоник.

  • Хромот придонесува за одржување на нормалното ниво на гликоза во крта
  • Хромот и цинкот придонесуваат за нормален метаболизам на макронутриентите
  • Цинкот придонесува за нормален метаболизам на јагленихидрати, нормална функција на имунолошкиот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Дивата боровинка помага во заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Eкстрактот од горчлив портокал придонесува за подобрување на метаболизмот на липиди и потрошувачка на енергија
  • Екстрактот од коприва придонесува за елиминирање на вишокот на вода од организмот
  • Екстрактите од горчлив портокал и црн бибер помагаат при спроведување на програмите за намалување на прекумерната телесна тежина

Пакување: 60 капсули 

Содржина

Употреба: Два пати на ден по една капсула. 

Посебни предупредувања:

Производот е наменет за лица постари од 18 години. Не е наменет за трудници и доилки. Производот не треба да го земаат лица преосетливи на некои од состојките на производот. Лица со срцеви потешкотии, зголемен крвен притисок или на терапија со било какви лекови, би требало пред почеток на земање на производот за тоа да се посоветуваат со својот лекар.

Напомена: Препорачаните дневни дози не смее да се надминуваат. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се