NIVEA Derma Dry Control Антиперспирант дезодоранс, 150 мл

nivea anti perspirant derma dry control maximum dezodorans antiperspirant
NIVEA Derma Dry Control Антиперспирант дезодоранс, 150 мл
276,00 ден.
196,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054579C
favorite_border

Опис на производот

  • Антиперспирант за жени
  • 96 часа заштита
  • DermaDry Технологијата ја штити кожата од прекумерно потење и ја прави мека и мазна без чувство на иритација
  • Не содржи етилалкохол

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: Butane, Isobutane, Propane, Aluminum Chlorohydrate, Isopropyl Palmitate, Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Lactate, Glycerin, Magnesium Aluminum Silicate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Persea Gratissima Oil, Octyldodecanol, Propylene Carbonate, Disteardimonium Hectorite, Aqua, Tocopherol, Parfum.

Внимание: исклучително запалив спреј. Амбалажата е под притисок и може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши. Да не се прска во оган или на вжештени материјали. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Само празната амбалажа може да се рециклира. Да се користи исклучиво за горенаведената намена. Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа. Да се избегнува прекумерно нанесување и директно вдишување. Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се