NIVEA Men B&W Invisible Original Антиперспирант део стик за мажи 5 во 1, 50 мл

NIVEA men black & white invisible original anti perspirant stick anti perspirant stick crno i belo stik za mazi 5 vo 1
NIVEA Men B&W Invisible Original Антиперспирант део стик за мажи 5 во 1, 50 мл
240,00 ден.
179,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054754C
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Men Black & White Invisible Original, 48h, 5 во 1 Антиперспирантен део стик против потење

  • За мажи
  • Не остава бели дамки на црна облека и спречува жолти дамки на бела облека
  • Во текот на 48 часа по нанесувањето ефикасно го намалува потењето
  • Штити од непријатен мирис на телото
  • По употребе нема остатоци од производот
  • Не је иритира кожата после бричење
  • Не содржи етил алкохол
  • Толеранцијата на кожата а дерматолошки докажана

NIVEA се грижи за вашата кожа и за планетата, 100% климатски неутрализиран
производ. Се врши компензација на емисиите на СО2 преку сертифицирани климатски проекти. Aмбалажата може да се рециклира

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Aluminum Chlorohydrate, PPG-14 Butyl Ether, Cetyl Palmitate, Hydrogenated Castor Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum, Aluminum Sesquichlorohydrate, C20-40 Alkyl Stearate, Oleth-20, Palmitamidopropyltrimonium Chloride, Steareth-2, Steareth-21, Myristic Acid, Arachidic Acid, Oleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydro cinnamate, BHT

Употреба: Нанесете од стикот на пазувите. Оставете целосно да се исуши. Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се