NIVEA Men Fresh Kick Антиперспирант део стик за мажи, 50 мл

NIVEA Men Fresh Kick antiperspirant 50ml stik za mazi
NIVEA Men Fresh Kick Антиперспирант део стик за мажи, 50 мл
255,00 ден.
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054924C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

NIVEA MEN Антиперспирант стик против потење Fresh Kick за мажи, со свеж мирис, гарантира сигурна заштита од потење. Активно се грижи за кожата на пазувите.

  • Во текот на 48-часа по нанесувањето ефикасно го намалува потењето и ја негува кожата
  • Овозможува интензивна свежина
  • Не содржи етил алкохол
  • Толеранцијата на кожата е дерматолошки докажана
  • NIVEA се грижи за вашата кожа и за планетата, 100% климатски неутрализиран производ. Се врши компензација на емисиите на СО2 преку сертифицирани климатски проекти

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Aluminum Chlorohydrate, PPG-14 Butyl Ether, Cetyl Palmitate, Hydrogenated Castor Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum, Aluminum Sesquichlorohydrate, C20-40 Alkyl Stearate, Oleth-20, Opuntia Ficus-Indica Fruit Water, Octyldodecanol, Persea Gratissima Oil, Steareth-2, Steareth-21, Myristic Acid, Arachidic Acid, Oleic Acid, Sodium Benzoate, Citric Acid, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Linalool.

Употреба:

Нанесете директно на кожата на пазувите. Не користете на оштетена или иритирана кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се