NOW Витамин Д3 400 ИЕ, капки 59 мл

NOW Витамин Д3 400 ИЕ, капки 59 мл
704,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
048361C
favorite_border

Опис на производот

Витамин Д3 е клучен витамин во високо апсорблива течна форма на маслен раствор. Витаминот Д нормално се добива од исхраната или се продуцира од кожата од ултравиолетовата енергија на сонцето. Бидејќи многу луѓе избегнуваат изложување на сонце, суплементацијата на витамин Д станува се понеопходна за да се осигура дека организмот ја добива соодветната количина.

Пакување: 59 мл (527 дози)

Содржина

Состав:                  

 

Количина во 1 доза:

4 капки (приближно 0,112 мл)

% на дневни вредности

Витамин Д-3

(како Cholecalciferol) (од Ланолин)

10 мкг (400 ИЕ) 50%

Други додатоци: MCT масло (средно верижни триглицериди), MCT масло од кокосово/палмино масло.

Не содржи: глутен, квасец, пченица, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

- Без ГМО

- Кошер

Употреба: Измешајте добро.
За возрасни, земете 4 капки 1 до 5 пати дневно.
За деца, земете 4 капки еднаш дневно. Да не се надминува препорачаната доза.
Земете директно или додајте во омилениот пијалок. Ако пипетата е во контакт со усните или усните ткива, темелно измијте ја и исушете ја пред да ја вратите во шишето и целосно затворите.
Најдобро да се зема со оброк што содржи маснотии.

Секоја капка содржи 100 ИЕ на витамин Д, 4 капки обезбедуваат 400 ИЕ, 20 капки обезбедуваат 2.000 ИЕ.

Предупредување: Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е наменет за употреба кај новороденчиња. За деца под 4 години само по препорака на педијатар. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.         

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се