PHARMAMED Herbifit Хедера сируп, 100 мл

pharmamed herbifit hederin sirup ekspektorans
PHARMAMED Herbifit Хедера сируп, 100 мл
232,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049779C
favorite_border

Опис на производот

  • Традиционален хербален лек
  • Без алкохол
  • Без шеќер
  • Без бои
  • Сув екстракт од лист на бршлен 20-40 мг/5 мл сируп

Хербифит Хедерин сирупот се користи за намалување на тегоби на хронични инфламаторни болести на бронхиите, акутни воспаленија на респираторниот тракт проследени со кашлица.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: 100 г содржи 0.35-0.7 г сув екстракт на лист од бршлен, Hederae folli extractum siccum (4-8:1) (средство за екстракција 30% м/м етанол), што одговара на 70 мг хедеракозид Ц.

Производот содржи сорбитол и глицерол.

Употреба:

  • Деца од 2-5 години: 2 пати дневно по 2.5 мл
  • Деца од 6-12 години: 2 пати дневно по 5 мл
  • Деца од 12 години и возрасни: 3 пати дневно по 5 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се