PROBOTALIFE Оригано пастили за грло, 30 парчиња

PROBOTALIFE Оригано пастили за грло, 30 парчиња
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053879C
favorite_border

Опис на производот

  • Пастили со масло од диво оригано, нане, зелен чај, мајчина душица и витамин Ц
  • За деца над 4 години и возрасни

Пакување: 30 пастили/бонбони (80 г)

 

Содржина

Состав: една пастила содржи: мајчина душица (Thumus serpylum) 15 мг, зелен чај (Camellia sinensis) 14 мг, нане (Mentha piperitia) 18.5 мг, масло од диво оригано 25 мг, витамин Ц (L-askorbinska киселина) 18.5 мг.

Останати состојки: шеќер, гликозен сируп, лимонска киселина (Е330).

Употреба:

  • Деца од 4 до 14 години: 1-2 пастили на ден, да се растопат во уста
  • Деца над 14 години и возрасни: 3-4 пастили на ден, да се растопат во уста
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се