REXONA Extra Strong Fresh Антиперспирант дезодоранс, 150 мл

Rexona Maximum Protection Extra Strong Fresh antiperspirant 150 ml antiperspirant dezodorans
REXONA Extra Strong Fresh Антиперспирант дезодоранс, 150 мл
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054935C
favorite_border

Опис на производот

REXONA Maximum Protection Extra Strong Fresh Антиперспирант дезодоранс.

  • За жени

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: Butane, Isobutane, Propane, PPG-14 Butyl Ether, Aluminum Sesquichlorohydrate, Cyclopentasiloxane, Parfum, Glycine, Helianthus Annuus Seed Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Disteardimonium Hectorite, Calcium Chloride, Octyldodecanol, BHT, Propylene Carbonate, Dimethiconol, Sodium Starch Octenylsuccinate, Maltodextrin, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 20 цм. Се нанесува исклучиво под пазуви. Избегнувајте директно вдишување. Да се користи во добро проветрени простории. Да се користи исклучиво според упатствата. Не прскајте во очи, лице, ниту на иритирана или оштетена кожа. Престанете со употреба доколку се појави исип или иритација на кожата.

Мерки на претпазливост: Не ја фрлајте и оштетувајте боцата ниту по празнењето. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С. Не прскајте на отворен пламен или други извори на оган. Лесно запаливо. Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се