SLEEPY Premium Green Care Течен сапун за раце, 1500 мл

sleepy premium green care liquid soap 1500ml tecen sapun za race premium zelen
SLEEPY Premium Green Care Течен сапун за раце, 1500 мл
179,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054843C
favorite_border

Опис на производот

  • Течен сапун со жалфија, авокадо и алое вера
  • 100% природни екстракти и растителен глицерин
  • Дерматолошки тестирано

Течниот сапун обезбедува секојдневна нега на кожата на рацете со навлажнувачки ефект на жалфија, авокадо и алое вера. Ја чисти кожата без иритација со својата подобрена формула која содржи растителни екстракти и глицерин. Благодарение на убавиот мирис негата на рацете е навистина пријатна.

Пакување: 1500 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум хлорид. кокамидопропил бетаин, глицерин, ПЕГ-4 рапесидамид, кокоглукозид, глицерил олеат, тетранатриум ЕДТА, стирен/акрилати кополимер, екстракт од алое вера, калиум сорбат, екстракт од авокадо, екстракт од жалфија, парфем, бензил алкохол. метилхлороизотиазолин, метилизотиазолин, алфа-изометил јонон, хексил цинамал.

Употреба: Навлажнете ги рацете со вода, нанесете од течниот сапун и направете сапуница. Исплакнете темелно.

Мерки на претпазливост: Да се чува на собна температура, подалеку од сончева светлина. После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се