SLEEPY Premium Blue Care Течен сапун за раце, 1500 мл

sleepy premium blue care liquid soap 1500ml tecen sapun za race premium sin
SLEEPY Premium Blue Care Течен сапун за раце, 1500 мл
179,00 ден.
135,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054838C
favorite_border

Опис на производот

  • Течен сапун со алги, цвет на лотус, водно нане
  • 100% природни екстракти и растителен глицерин
  • Дерматолошки тестирано

Течниот сапун обезбедува секојдневна нега на кожата на рацете со навлажнувачки ефект на алги, цвет на лотус и водно нане. Ја чисти кожата без иритација со својата подобрена формула која содржи растителни екстракти и глицерин. Благодарение на убавиот мирис негата на рацете е навистина пријатна.

Пакување: 1500 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум хлорид, кокамидопропил бетаин, глицерин, ПЕГ-4 рапесидамид, коко-глукозид, глицерил олеат, тетранатриум ЕДТА, стирен/акрилати кополимер, екстракт од цвет на лотос, калиум сорбат, екстракт од спирулина алга, екстракт од водно нане, парфем, бензил алкохол, метилхлороизотиазолин, метилизотиазолин, кумарин.

Употреба: Навлажнете ги рацете со вода, нанесете од течниот сапун и направете сапуница. Исплакнете темелно.

Мерки на претпазливост: Да се чува на собна температура, подалеку од сончева светлина. После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се