SLEEPY Premium Brown Care Течен сапун за раце, 1500 мл

sleepy premium brown care liquid soap 1500ml tecen sapun za race premium kafen
SLEEPY Premium Brown Care Течен сапун за раце, 1500 мл
179,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054842C
favorite_border

Опис на производот

  • Течен сапун со арган, бадем и кокос
  • 100% природни екстракти и растителен глицерин
  • Дерматолошки тестирано

Течниот сапун обезбедува секојдневна нега на кожата на рацете со навлажнувачки ефект на арган, бадем и кокос. Ја чисти кожата без иритација со својата подобрена формула која содржи растителни екстракти и глицерин. Благодарение на убавиот мирис негата на рацете е навистина пријатна.

Пакување: 1500 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум хлорид, кокамидопропил бетаин, глицерин, ПЕГ-4 рапесидамид, коко-глукозид, глицерил олеат, тетранатриум ЕДТА, стирен/акрилати кополимер, екстракт од семе на бадем, калиум сорбат, екстракт од кокос, екстракт од семе на арган, парфем, бензил алкохол, метилхлороизотиазолин, метилизотиазолин.

Употреба: Навлажнете ги рацете со вода, нанесете од течниот сапун и направете сапуница. Исплакнете темелно.

Мерки на претпазливост: Да се чува на собна температура, подалеку од сончева светлина. После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се