STARPHARMA Витамин Ц 1000 мг стронг, 30 капсули

Starpharma Vitaminum C Strong 1000 mg Vitamin C
STARPHARMA Витамин Ц 1000 мг стронг, 30 капсули
182,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
049711C
favorite_border

Опис на производот

Starpharma Vitaminum C 1000 мг Strong е граничен производ наменет за:

 • Поддршка на имунолошкиот систем на организмот

 • Надополнување на исхраната со витамин Ц, кој има значајна улога во организмот

Производот е наменет за возрасни.

Витамин Ц придонесува за:

 • Нормална функција на имунолошкиот систем

 • Заштита на клетките од оксидативен стрес

 • Нормална функција на нервниот систем

 • За нормално создавање на колаген потребен за нормална функција на:

  • крвните садови

  • коските

  • кожата

  • забите

  • ‘рскавиците

  • гингивата

 • Нормален енергетски метаболизам

 • Намалување на чувството на замор и исцрпеност

 • Подобрување на апсорпцијата на железото во крвта

Пакување: 30 капсули

Производител: Starpharma Sp. z o.o. Stawki 2 Str., 23rd  oor, 00-193 Варшава, Полска

Содржина

Состав: 1 (една) капсула содржи: Витамин Ц (Л-Аскорбинска киселина) 1000 мг, %ПДВ* 1250

*препорачано дневно внесување за витамини и менерали за возрасни

Л-Аскорбинска киселина (витамин Ц); обвивка на капсулата (желатин, боја: железни оксиди и хидроксиди); средства против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид; средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза.

Производот не содржи: лактоза и глутен

Употреба: Препорачана дневна употреба, потребна за постигнување на корисен ефект е 1 (една) капсула на ден, со вода.

Мерки на претпазливост: Во случај на пречувствителност на било која од состојките на производот, престанете со употреба на производот.

Немојте да го зимате граничниот производ ако имате каменчиња во бубрезите или сте подложни на создавање на каменчиња во бубрезите.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. 
Производот не треба да се користи како замена на разновидна исхрана. 
Ве молиме внимавајте на балансирана исхрана и здрав начин на живот. 

Немојте да го земате производот ако сте бремени или доите.

Ако сте пропуштиле доза, земете ја наредната и продолжете со вообичаено дозирање. 
Не земајте двојна доза за да ја надоместите пропуштената. 

Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на температура до 25С, на суво место. 

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се