VASELINE Essential Healing Лосион за тело, 400 мл

VASELINE Essential Healing body lotion 400 ml losion za telo
VASELINE Essential Healing Лосион за тело, 400 мл
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054129C
favorite_border

Опис на производот

Вазелин лосион за тело со интензивна заштита. Ја одржува сувата кожа заздравена до 3 недели, без чувство на маснотија.

  • Особено се препорачува за сува и груба кожа
  • Со чист екстракт од овес

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Stearic Acid, Palmitic Acid, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Avena Sativa Straw Extract, Dimethicone, Dihydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethyl Urea, Propylene glycol, Lactic acid, Glyceryl stearate, Glycol Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Stearamide AMP, Sodium hydroxide, Tapioca starch, Magnesium Aluminum Silicate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan gum, Disodium EDTA, Parfum, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Benzyl alcohol, Limonene, Linalool.

Употреба:

За да го почувствувате ефектот на регенерација на кожата, вашиот лосион за тело за интензивна нега со есенцијално исцелување, нанесувајте го на вашето тело секојдневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се