VICHY Deo Bille Рол-он дезодоранс со 48 часа заштита, 50 мл

VICHY Deodorant Anti Transpirant Antiperspirant Deo 48H 50 ml dezodorans rolon
VICHY Deo Bille Рол-он дезодоранс со 48 часа заштита, 50 мл
1.008,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
014419C
favorite_border

Опис на производот

VICHY Deo Bille Антиперспирант ролон дезодоранс за регулирање на прекумерно потење.

  • Без алкохол
  • Тестирано под дерматолошка контрола
  • Со термална вода Vichy
  • 48 часа заштита
  • Иновација од Vichy: содржи нова супстанца антиперспирант кој е 2 пати помал од класичната активна супстанца
  • Делува директно во средиштето на пората
  • Наменет е за секојдневна употреба
  • Хипоалергено

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua /Water/ Eau, Aluminium Chlorohydrate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-33, Pentylene Glycol, Dimethicone, Parfum,/ Fragrance, Code F.I.L.; C258502/1.

Употреба: Нанесете секојдневно под чисти и суви пазуви.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се