VITABIOTICS Ултра витамин Д 2000 ИЕ, 96 таблети

vitabiotics ultra vitamin d 2000 iu
VITABIOTICS Ултра витамин Д 2000 ИЕ, 96 таблети
602,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
053727C
favorite_border

Опис на производот

Ultra Vitamin D 2000 IU таблетите се така формулирани за да обезбедат поддршка на нормална имунолошка функција на организмот и целокупно здравје и благосостојба.

Витаминот Д некогаш може да биде тешко да се добие само од сончева светлина и храната, поради што се препорачува дополнителен внес на витамин Д.

Пакување: 96 таблети

Содржина

Состав: една таблета содржи 50 мкг (2.000 ИЕ) витамин Д3.

  • Соодветни за вегетаријанци
  • Не содржат вештачки бои и конзерванси
  • Не содржат квасец и лактоза

Употреба: една таблета дневно, по оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се