VIZOL S Intensive Вештачки солзи, 10 мл

VIZOL S Intensive Вештачки солзи, 10 мл
376,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037336C
favorite_border

Опис на производот

Вештачките солзи Vizol S Intensive содржат 0,15% натриум хијалуронат и 2% декспантенол, ги ублажуваат тегобите карактеристични за суво око како иритација, печење и непријатност.

Претставуваат витамински капки за суви очи, имаат двоен ефект - тие ја стимулираат регенерацијата на површината на окото, ја прават повторно мазна и го навлажнуваат окото.

Помагаат постоперативно, при механички повреди на површината на окото, а исто така имаат и навлажнувачко и регенеративно дејство.

  • Регенерира и навлажнува
  • При благи тегоби кај суво око
  • Безбедни кај лица со контактни леќи
  • Брзо дејство

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: натриум хлорид, натриум дихидрогенфосфат дихидрат, натриум хидрогенфосфат безводен, натриум хијалуронат 0.15%, декспантенол 2%, прочистена вода.

Употреба: погодни се за употреба на корисници на контакни леќи, возрасни, деца и бремени жени.

Се капнуваат 1-2 капки во окото, се трепка неколку пати за да се распореди растворот рамномерно по површината на окото.

Vizol S INTENSIVE капките не содржат конзерванс, имаат иновативен апликатор и после отварањето можат да се користат 6 месеци!

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се