ALCON Opti Free Puremoist Раствор за контактни леќи, 300 мл

ALCON Opti-Free Puremoist rastvor za kontaktni leki
ALCON Opti Free Puremoist Раствор за контактни леќи, 300 мл
843,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030160C
favorite_border

Опис на производот

ALCON Opti-Free Puremoist Повеќенаменски раствор за одржување на контактни леќи

  • Растворот за леќи овозможува влажност и комфор на вашите леќи во текот на целиот ден, од моментот на ставање, па се до нивното вадење од очи
  • Чисти, кондиционира, плакне, дезинфицира, ги отстранува протеинските и липидните наслаги
  • За сите видови на силикон хидрогелни и меки контактни леќи
  • Со Hydraglyde навлажнувачки матрикс

Пакување: раствор 300 мл и сад за чување леќи.

Содржина

Состав: POLYQUAD (polyquaternium-1) 0.001% и ALDOX (myristamidopropyl dimethylamine) 0.0006% конзерванси

Предупредување: Доколку почуствувате постојана неудобност, прекумерно солзење, промена на видот или црвенило на очите, веднаш отстранете ги леќите и консултирајте се со лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се