BIONIKA Елова, 30 кесички

BIONIKA Елова, 30 кесички
920,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042642C
favorite_border

Опис на производот

Елова е додаток на исхрана со кој се обезбедуваат препорачаните дневни дози на мио-инозитол и фолна киселина. 
Дополнителното земање на фолна киселина го зголемува статусот на фолна киселина кај мајката. Нискиот статусот на фолати кај мајката е фактор на ризик во развојот на дефекти на невралната туба кај фетусот во развој. 

Пакување: 30 кесички

Содржина

Состав: во 2 кесички

    ПДВ%
Мио-инозитол 4 г  
Фолна киселина 400 мкг 200 %

Други состојки: 

Полнило: растворлив пченкарен декстрин.
Арома: природна арома портокал.
Средство за регулирање на киселост: лимонска киселина.
Средство против згрутчување: силициум диоксид.

Дозирање: препорачано дневно дозирање на Елова е 2 кесички на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се