BLACK UP After Sun Млеко за после сончање, 200 мл

BLACK UP After Sun Млеко за после сончање, 200 мл
302,00 ден.
230,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
007856C
favorite_border

Опис на производот

Содржи комбинација на висококвалитетни суровини: витамин Е, бисаболол и алантоин, кои интензивно ја негуваат кожата по сончањето, ја обновуваат и ја враќаат нејзината еластичност.

  • Присуството на витаминот Е ја подобрува хидратацијата на кожата, која е од исклучителна важност во летниот период. Исто така, со своето антиоксидативно дејство учествува во неутрализацијата на штетните слободни радикали, со што ја заштитува кожата од предвремено стареење
  • Бисабололот (изолирана активна компонента од камилицата) има противвоспалителни својства, со што дополнително ја заштитува кожата од појава на иритации и црвенила
  • Д-пантенолот ја регулира влажноста на кожата и не дозволува нејзино сушење
  • За мека и еластична кожа
  • Дерматолошки тестиран

Пакување: 200 мл.

Содржина

Начин на употреба: Поголема количина од млекото се нанесува рамномерно на сува и чиста кожа по сончањето. Доколку е потребно постапката може да се повтори.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се