CANPOL Лажичка за деца на преклопување (4+ месеци)

Canpol Babies Foldable Travel Spoon 56_611 lazicka na preklop za bebinja i mali deca
CANPOL Лажичка за деца на преклопување (4+ месеци)
179,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056070C
favorite_border

Опис на производот

Canpol Babies Foldable Travel Spoon Силиконска лажичка за деца за патување.

  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)
  • Наменето за деца од 4 месеци 
  • Систем за преклопување и заштита на лажичката при транспорт

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира.

Пакување: 1 лажичка.

 

Содржина

Состав: полипропилен, термопластична гума.

Начин на одржување: Чувајте го производот чист. Пред првата и пред секоја употреба измијте ја лажичката во топла вода со благ детергент. Прелијте со врела вода, да не се врие и стерилизира. Избегнувајте остри и абразивни материјали при чистење. Безбедно за во машина за миење садови (горна полица). Да не се користи во микропечка. Не го ставајте производот во загреана рерна или не загревајте во плински/електричен шпорет. Некоја храна може да ја промени бојата на производот, што не ги менува неговите својства. Не го оставајте производот на директна сончева светлина. За безбедноста и здравјето на вашето дете.

Предупредување: Секогаш користете го производот под надзор на возрасно лице. Проверете го производот пред секоја употреба. Фрлете го при првите знаци на оштетување. Проверете ја температурата на храната пред да го нахраните детето. Овој производ не е играчка. Да се чува вон дофат на деца кога не се употребува. Чувајте ги овие упатства за идна употреба. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се