SOPHIE LA GIRAFE Некапечка чаша со жирафа (6+м), 180 мл

Sophie La Girafe Non-Drip Cup 4099 nekapecka casa
SOPHIE LA GIRAFE Некапечка чаша со жирафа (6+м), 180 мл
849,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055947C
favorite_border

Опис на производот

Sophie La Girafe Non-Drip Cup - Некапечка чаша. Без разлика дали чашата е исправена нагоре или наопаку, нема протекување!

  • Наменето за деца 6+ месеци
  • Со ергономски жлеб што го фаворизира природното вшмукување кое потсетува на шише, оваа чаша е идеална за премин од исхрана со шише на чаша
  • Некапечкиот систем со вентил овозможува пиење без капење, а капачето обезбедува совршена хигиена
  • За лесно држење, чашата е опремена со две рачки

Пакување: 1 чаша.

Содржина

Предупредување: Пред првата употреба и пред секоја следна употреба измијте ги сите делови. Може да се пере во машина за миење садови. Деталите и боите на производот може да варираат. Чувајте го пакувањето бидејки содржи важни информации. Долготрајното и непрекинато цицање на течности може да предизвика расипување на забите.

Секогаш проверувајте ја температурата на храната и течностите пред да му ги дадете на детето. Фрлете ги при првите знаци на оштетување. Сите производи што не се користат држете ги вон дофат на деца. Никогаш не го прикачувајте на врвци, ленти, конци или лабави делови од облеката, ниту во близина или околу вратот поради можност од задавување. Внимавајте, овие производи не се играчка. Овие производи се користат само под надзор на возрасно лице.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се