CANPOL Силиконска чинија со вакумирачко дно, 330 мл

Canpol Babies Silicone Suction Bowl 51_400 silikonska cinija za bebinja i deca
CANPOL Силиконска чинија со вакумирачко дно, 330 мл
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056069C
favorite_border

Опис на производот

Canpol Babies Foldable Travel Spoon Силиконска чинија.

  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)
  • Наменето за деца од 6 месеци 
  • Изработена од флексибилен и мек силикон, совршена за BWL (навикнување на цврста храна) и практично хранење
  • Со вакумирачко дно

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира.

Пакување: 1 чинија 330 мл.

Содржина

Начин на одржување: Чувајте го производот чист. Пред првата и пред секоја употреба измијте ја чинијата во топла вода со благ детергент и исплакнете темелно. Прелијте со врела вода, да не се врие. Избегнувајте употреба на остри и абразивни материјали при чистење. Безбедно за во машина за миење садови (максимум до 65ºC). Производот може да се користи во микропечка. Загревањето во микропечка може да резултира со локално внсоки температури. Бидсте особено внимателни при вадење на чинијата од микропечка, за да избегнете можни изгореници. Произвюдот може да се дезинфицира во стерилизатор. Не го ставајте производот во загреана рерна или не загревајте гона пински/елсктричен шпорет. Не го оставајте производот на директна сончева свстлина или на топло место, бидејќи може да се оштети. Чувајте ги овие упатства за идна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се