CEDEVITA Feel Good Витаминска вода со вкус на портокал и папаја, 500 мл

CEDEVITA Vitamin Feel Good Water Orange & Papaya vitaminska voda so portokal i papaja
CEDEVITA Feel Good Витаминска вода со вкус на портокал и папаја, 500 мл
65,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056268C
favorite_border

Опис на производот

Cedevita Vitamin Feel Good Water Orange & Papaya Нискоенергетски освежителен негазиран безалкохолен пијалок.

  • Вкус на портокал и папаја
  • Извор на цинк
  • Збогатен со витамините Ц, Д, Б6 и биотин

Биотин и витамин Б6 придонесуваат за нормална психолошка функција.

Цинкот и витаминот Ц придонесуваат во заштитата на клетките од оксидативен стрес.

Пакување: 500 мл.

Содржина

Состав: Вода, шеќер, природна арома, сокови од овошје: јаболко (0,7%), портокал (0,2%) и папаја (0,1%) од концентрирани овошни сокови, сируп од инвертен шеќер, киселина: лимонска киселина, антиоксидант: аскорбинска киселина, витамини: витамин Ц, Д, Б6, биотин, цинк глуконат, регулатор на киселост: натриум цитрат, стабилизатори: гума арабика и глицерол естери на смола од дрва, боја: бета каротен, конзерванси: натриум бензоат и калиум сорбат.

Урамнотежената и разновидна исхрана може да обезбеди соодветни количества на хранливи состојки. Производот се препорачува како дел од таква исхрана и здрав начин на живот.

Да се чува на собна температура, заштитен од директна сончева светлина. Да се сервира ладен. По отварање да се употреби истиот ден.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се