POLSKI LEK Plusssz Мултивитамини, 20 шумливи таблети

Plusssz 100% Multivitamin - multivitamini
POLSKI LEK Plusssz Мултивитамини, 20 шумливи таблети
117,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
055562C
favorite_border

Опис на производот

Plusssz 100% Multivitamin - Шумливи таблети, додаток на исхрана

  • Со вкус на шумско овошје
  • Со овошен сок во прашок
  • Без додаден шеќер (содржи природни шеќери)
  • Со засладувачи 

Пакување: 20 шумливи таблети од по 4 г.

Содржина

Состав:

  2 шумливи таблети ПДВ*%
Витамин Ц 80 мг 100%
Витамин Е 12 мг 100%
Тиамин 1.1 мг 100%
Рибофлавин 1.4 мг 100%
Ниацин 16 мг 100%
Пантотенска киселина 6 мг 100%
Витамин Б6 1.4 мг 100%
Биотин 50 мкг 100%
Фолна киселина 200 мкг 100%
Витамин Б12 2.5 мкг 100%

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за регулирање на киселост: лимонска киселина, натриум карбонати; средство за зголемување на волуменот: сорбитоли; витамини (Л-аскорбинска киселина, никотинамид, ДЛ-алфа-токоферил ацетат, Д пантотенат калциум, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат, птероилмоноглутаминска киселина, Д-биотин, цијанокобаламин); сок од црвена репка (црвена репка концентриран сок; малтодекстрин; средство за регуларање на киселост: лимонска киселина); ароми; средство против стврднување: поливинил пиролидон полиетилен гликол; засладувачи: цикламати, сахарин; боја: антоцијанин; шумско овошје, прашок - 0,1% (малтодекстрин; сок, концентрат: аронија - 0,048%, малина, капина, боровинка 0,002%).
Производот може да содржи лактоза (од млеко).

Начин на употреба: растворете една шумлива таблета во 1 чаша (200 мл) вода. 
За возрасни, се препорачува по една (1) шумлива таблета на ден. 
Да не се надминува препорачаната дневна доза. 
Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. 
Важно е да се придржувате кон балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Начин на чување: Да се чува на суво место, на температура до 25°C, заштитено од сончева светлина. Да се чува на места недостапни на мали деца. 

Мислења на потрошувачи

Bibi
5
Одлични и многу вкусни
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се