CERAVE Хидратантна крема за лице и тело, 340 мл

CeraVe Moisturising Cream 340g krema za lice i telo
CERAVE Хидратантна крема за лице и тело, 340 мл
1.106,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054494C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe Moisturising Cream

  • За сува до многу сува кожа
  • Хидрира и помага во обновувањето на заштитната бариера на кожата на лицето и телото
  • Содржи три есенцијални церамиди и хијалуронска киселина
  • Некомедогена и хипоалергена формула, без мирис
  • MVE технологија - контролирано ослободување за целодневна хидратација
  • За деца и возрасни
  • Развиено со дерматолози

Пакување: 340 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water / Eau, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Caprylic/capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Ceteareth-20, Petrolatum, Potassium Phosphate, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Dimethicone, Behentrimonium Methosulfate, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Hyaluronate, Cholesterol, Phenoxyethanol, Disodium Edta, Dipotassium Phosphate, Tocopherol, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin.

Употреба: нанесете на кожата на лицето и телото.

Не нанесувајте на пределот околу очите. Во случај на контакт, темелно исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се