CERAVE SA Крем за измазнување на сува и груба кожа, 177 мл

Cerave SA Smoothing Cream 177ml krema za izmaznuvanje na suva i gruba koza
CERAVE SA Крем за измазнување на сува и груба кожа, 177 мл
897,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054485C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe SA Smoothing Cream

  • Ја ексфолира грубата кожа и ја прави помека и помазна, истовремено го подобрува обновувањето на кожната бариера
  • Погодно и за кожа склона кон кератоза и псоријаза
  • За тело
  • Со три есенцијални церамиди, 10% уреа, ЛХА, салицилна киселина и хијалуронска киселина
  • Без мирис, некомедогена и хипоалергена формула
  • Развиено со дерматолози

Пакување: 177 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Urea, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate Se, Cetearyl, Alcohol, Niacinamide, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, C12-13 Alkyl Lactate, Peg-100 Stearate, Glycerin, Behentrimonium Methosulfate, Dimethicone, Triacetin, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Sodium Lactate, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Hyaluronate, Cholesterol, Phenoxyethanol, Disodium Edta, Capryloyl Salicylic Acid, Hydroxyacetophenone, Citric Acid, Lactic Acid, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin.

Употреба: нанесете толку често колку што е потребно.

Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете темелно со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се