COLGATE Whitening Паста за заби, 75 мл

colgate toothpaste whitening 75 ml pasta za zabi za izbeluvanje belenje
COLGATE Whitening Паста за заби, 75 мл
47,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054913C
favorite_border

Опис на производот

Паста за заби Colgate Whitening за природно побели заби, помага во отстранување на површинските дамки од забите, оставајќи ве со освежувачка сензација во устата.

  • Со натриум монофлуорофосфат

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: Calcium Carbonate, Aqua, Sorbitol, Sodium Lauryl Sulfate, Hydrated Silica, Aroma, Xanthan Gum, Sodium Monofluorophosphate, Cellulose Gum, Sodium Carbonate, Benzyl Alcohol, Sodium Saccharin, Sodium Bicarbonate, Cinnamal, Eugenol, Limonene.

Употреба: Возрасни и деца над 7 години. За децата се препорачува да се користи количина на паста со големина на грашок со надзор на постари лица за да се намали голтањето на пастата. Децата мора да плукнат и да ја исплакнат устата по миењето.

Ако користите додатоци на флуор, консултирајте се со стоматолог или лекар/педијатар

Не ја голтајте пастата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се