DIETPHARM Макулин Ретино, 30 капсули

DIETPHARM Makulin® Retino 30 tablets
DIETPHARM Макулин Ретино, 30 капсули
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
054613C
favorite_border

Опис на производот

Makulin Ретино е додаток на исхраната за здравје на очите.

  • Цинкот придонесува за одржување на нормален вид
  • Цинкот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Тиаминот (витаминот В1), витаминот В6 и витаминот В12 придонесуваат за нормално функионирање на нервниот систем
  • Фолатот (фолната киселина) има улога во процесот на клеточната делба и придонесува за нормалниот метаболизам на хомоцистеинот

Пакување: 30 капсули

Производител: Fidafarm D.O.O., Хрватска

Содржина

Состав во препорачана дневна доза 1 таблета:

  1 капсула %ПВ*
Тиамин (тиамин хидрохлорид) 1,1 мг 100%
Витамин В6 (пиридоксин хидрохлорид) 1,4 мг 100%
Фолна киселина Quatrefolic ((6S)-5-метилтетрахидрофолна
киселина, сол на глукозамин (5-MTHF-glukozamin))
200 µg 100%
Витамин В12 (цијанокобаламин) 2,5 µg 100%
Цинк (цинк цитрат) 10 мг 100%
Селен (Л-селенометионин) 55 µg 100%
Лутеин 10 мг  
Зеаксантин 0,5 мг  
Рутин 50 мг  

*ПВ-Препорачан внес за возрасни

Состојки: малтодекстрин, лутеин, каспула (згуснувач: хидроксипропил метил целулоза, боило: калциум карбонат), рутин, цинк цитрат, зеаксантин, Л-селенометионин, средства за спречување на згрутчување: магнезиумови соли на масни киселини и силициум диоксид, цијанокобаламин, пиридоксин хидрохлорид, тиамин хидрохлорид, Quatrefolic' (6S)-5- метилтетрахидрофолна киселина, сол на глукозамин.

Упатство за употреба: Возрасни и деца над 14 години земаат 1 капсула на ден.

Предупредување: Не смеат да се надминат препорачаните дневни дози. Да не се употребува за време на бременост.

Напомени: Да се чува од дофат на мали деца. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана храна. Важно е да се придржувате на балансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот.
Начин на чување: Да се чува на суво и темно место, на температура до 25 °С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се