DIETPHARM Рефемин, 30 капсули

Dietpharm Refemin 30 capsules
DIETPHARM Рефемин, 30 капсули
308,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
001258C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток во исхраната со цимицифуга
  • Cimicifuga racemosa придонесува за намалување на тегобите предизвикани од менопауза

Пакување: 30 капсули

Производител: FIDIFARM d.o.o., Хрватска

Содржина

Состав: 1 капсула содржи сув екстракт од ризом на цимицифуга (Cimicifuga racemosa) 7,5 мг.

Состојки: масло од соја, желатин, кокосово масло, средство за задржување на влага: глицерол и сорбитол; сув екстракт од ризом на цимицифуга; емулгатор: соја лецитин;боило: железо оксиди и хидроксиди.

Употреба: 1 капсула на ден со оброк.

Предупредување: Не смеат да се надминат препорачаните дневни дози. Не се препорачува земање подолго од 3 месеци во континуитет. Лицата кои земаат лекови треба да се посоветуваат си лекар пред користење на производот. Не се препорачува на бремени жени, доилки, лица со оштетување на црниот дроб и лица со тумори кои се зависни од естроген.

Додатоците на исхрана не треба да се чуваат во дофат на мали деца. Не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана храна. Важно е да се придржувате на балансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Начин на чување: Да се чува на суво и темно место, на температура до 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се