ESENSA Пропобаза биоадхезивен гел, 20 мл

ESENSA Пропобаза биоадхезивен гел, 20 мл
292,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
030856C
favorite_border

Опис на производот

Propobaza биоадхезивниот гел е препарат кој содржи екстракт од прополис во гел подлога, формулирана така да овозможува продолжено (до 10 часови) и контролирано ослободување на дејствувачката супстанца.

Термореверзибилните особини на гелот дозволуваат негова примена во форма на капки (кога се чува во фрижидер) и формирање на гелот “in situ” на телесна температура. Тоа е особено поволно кај болните афти и повреди на слузокожата. 

Употреба:

  • Кај површински рани (исеченици, гребаници, изгореници)
  • Кај афти
  • Кај херпес симплекс
  • За акни
  • Кај екцем и чешање
  • Како подлога во стоматологија и дерматологија, при индивидуална терапија
  • Во козметологијата, за епителизација и себореа

Пакување: 20 мл

Содржина

Состав: екстракт од прополис, пропиленгликол, биоадхезивна подлога.

Начин на уппотреба: се нанесува во тенок слој, два до три пати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се