STREPSILS Лимон без шеќер, 16 пастили

strepsils lemon sugar free pastili limon bez seker
STREPSILS Лимон без шеќер, 16 пастили
248,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041005C
favorite_border

Опис на производот

Секоја пастила Стрепсилс содржи комбинација од два антисептика. Наменети за олеснување на симптомите при инфекција на усната празнина и грлото. Овие состојки се благи антисептици кои ги убиваат бактериите поврзани со инфекциите на усната празнина и грлото.

При растопување на пастилите активните состојки дејствуваат на болното место и ја ублажуваат болката и непријатностите при инфекции на усната празнина и грлото.

Пакување: 16 пастили.

Содржина

Секоја Стрепсилс ментол и еукалиптус пастила содржи:

  • 2.4-Dichlorobenzyl alcohol       1.2 мг
  • Amylmetacresol                         0.6 мг

Овој производ содржи изомалт и малтитол кои може да имаат лаксативен ефект.

Употреба: За перорална употреба.
Возрасни, деца постари од 6 години и постари лица: Една (1) пастила полека се растопува во уста на секои 2-3 часа.
Максимална доза е 12 пастили за 24 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се