ESI Ригенфорте шампон против опаѓање на коса 200 мл

ESI Ригенфорте шампон против опаѓање на коса 200 мл
366,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022151C
favorite_border

Опис на производот

Шампон со хранливи и зајакнувачки активни компоненти, интегративен дел од Рингенфорте третманот, богат со специјални состојки кои спречуваат слабеење и опаѓање на косата.

Се препорачува за тенка и кршлива коса, дава волумен, тон и хидратација на влакната на косата, оштетена од сонце, ветер, смог и фарбање.

Ригенфорте шампонот содржи мешавина од сурфактантни ефикасни компоненти, но многу нежни: ја чистат косата длабински, но на неагресивен начин, овозможувајќи секојдневна употреба, истовремено почитувајќи ја нејзината кревкост.

Погодно за сите типови на коса.

Основни компоненти:

  • Биотинакс: ја храни косата (патентирана формула составена од (биотин, метионин и цистин)
  • Пантенол: се користи поради хидратантните својства врз скалпот и благодарение на неговата исклучителна хидросолубилност навлегува во внатрешноста на косата со што и дава хидратација и исхрана со долготраен ефект

Шампонот исто така содржи и екстракт од цвет од детелина, матични клетки од листови на малина, ацетил тетрапептид-3 и ментол.

Клиничките тестови кои се направени во соработка со Италијанскиот универзитет на 20 доброволци кои имаат проблеми со ќелавост (мажи и жени) во период од три месеци, покажале дека комбинираната употреба на Рингенфорте лосионот во ампули и шампонот против опаѓање го намалуваат производството на себум, иритацијата на скалпот, опаѓањето на косата и во исто време го подобруваат растот на косата и нејзиното згуснување.

Пакување: 250 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се