FORTEX NUTRACEUTICALS Фитолор пастили со мед и лимон, 18 парчиња

Fortex Nutraceuticals Fitolor Honey and Lemon pastilles herbalni pastili so med i limon
FORTEX NUTRACEUTICALS Фитолор пастили со мед и лимон, 18 парчиња
181,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
008272C
favorite_border

Опис на производот

Фитолор хербални пастили е додаток на исхраната, за одржување на нормалното здравје на грлото.

  • Ѓумбирот и сладунецот/слаткиот корен благопријатно делуваат на грлото и респираторниот тракт.

Пакување: 18 пастили
Производител: ФОРТЕКС Нутрацеутикалс ООД. Софија, Бугарија

Содржина

Состав: шеќер, гликозен сируп, ароми ментол, мед и лимон.

Главни (активни) состојки во 1 пастила во 6 пастили
Ѓумбир (Zingiber Officinale) 10 мг 60 мг
Сладок корен (Glycyrrhiza Glabra) 10 мг 60 мг
Инд. Бодликаво грозје (Emblica Officinalis) 10 мг 60 мг

Начин на употреба: Една пастила на секои 2-3 часа, до 6 пати дневно.

Мерки на претпазливост: Не ја надминувајте препорачаната доза. Не е замена за разновидна исхрана.

Начин на чување: На собна температура, на суво место, недостапно за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се