INNventa Innovag Вагинални таблети, 7 парчиња

INNventa INNOVAG Vaginalni tableti
INNventa Innovag Вагинални таблети, 7 парчиња
614,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
053414C
favorite_border

Опис на производот

Природно решение за бактериски и габични вагинални инфекции.

Innovag® вагиналните овули со своето заштитно, обновувачко и смирувачко дејство се препорачуваат за третман и превенција на вагиноза, бактериски и габичен вагинитис. Иновативната формулација со хлорхексидин овозможува силно антисептично дејство против бактерии и габи, а благодарение на присуството на природниот екстракт од прополис богат со полифеноли, млечна и хијалуронска киселина, Innovag® вагиналните овули ја поттикнуваат регенерацијата на вагиналната слузокожа.

Терапевтски ефекти:

 • Намалува воспаление и локални симптоми поврзани со бактериски и габични инфекции на вагината - пецкање, чешање, иритација, болка
 • Спречува раст и развој на микроорганизми

Создава заштитна бариера на површината од мукозата:

 • Регенерација на оштетено ткиво
 • Хидратација на вагинална мукоза
 • Стимулира локален имунитет
 • Ја обновува физиолошката микрофлора
 • Оптимизација на pH вредност на вагиналниот секрет
 • Превенција на вагинални инфекции

Зошто Innovag®?

 • Превенира и лекува акутен и рекурентен бактериски и габичен вагинитис
 • Намалува воспаление и симптоми како чешање, пецкање и непријатен мирис
 • Спречува инфекции пред и после хируршки интервенции
 • Ја регенерира и хидрира вагиналната мукоза и овозможува брзо зараснување на раните
 • Ја обновува вагиналната микрофлора и одржува оптимална pH вредност на вагината

Пакување: 7 вагиналети

Содржина

Состав:

Активни состојки во 1 вагинална овула (2 г):

 • Натриум хијалуронат 4 мг
 • Екстракт од лист на алое (Aloe barbadensis L.) 2 мг
 • Екстракт од прополис (Pole S.) 4 мг
 • Токоферол ацетат (витамин Е) 1 мг
 • Млечна киселина 1,94 мг
 • Хлорхексидин хидрохлорид 1 мг

Индикации и времетраење на третман:

 • Превенција и лекување на вагиноза, бактериски и габичен вагинитис (7 дена)
 • Превенција на рецидивни вагинални инфекции од бактериско и габично потекло (7 дена)
 • Воспоставување и одржување на оптимална pH вредност на вагината (7 дена)
 • Пред хируршки интервенции (според советите на лекарот)
 • После хируршки интервенции (14 дена)

Начин на употреба:

Внимателно измијте ги рацете, извадете една вагинална овула и ставете ја длабоко во вагината во лежечка положба, пред спиење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се