LA ROCHE POSAY Effaclar Гел за чистење лице за масна кожа, рефил пакување, 400 мл

LA ROCHE POSAY Effaclar Purifying Foaming Gel 400ml MB590400 gel za cistenje lice
LA ROCHE POSAY Effaclar Гел за чистење лице за масна кожа, рефил пакување, 400 мл
1.238,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055794C
favorite_border

Опис на производот

La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel - Прочистувачки пенлив гел во рефил пакување.

  • Ја балансира рН вредноста на кожата
  • Погоден за кожа склона кон неправилности
  • Рефил пакување со 73% помалку пластика од стандардното
  • Нежно ја чисти кожата и видливо ги намалува неправилностите благодарение на состојките за чистење на чувствителната кожа
  • Со термална вода La Roche-Posay
  • Некомедоген
  • ИНОВАЦИЈА: Кaj кожата склона кон неправилности рН вредноста на кожата може да биде повисока отколку кај нормалната кожа. Покрај чистењето, нашата формула комбинира нова активна состојка Phylobiom и технологија за оптимизација на рН вредноста за видливо намалување на несовршеностите

Пакување: 400 мл

Содржина

Употреба: Нежно масирајте на влажна кожа и исплакнете. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на допир со очите, веднаш добро исплакнете ги.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се