NIVEA Men Fresh Active Антиперспирант део стик за мажи, 50 мл

NIVEA Men Fresh Active antiperspirant 50ml stik rolon za mazi
NIVEA Men Fresh Active Антиперспирант део стик за мажи, 50 мл
255,00 ден.
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054926C
Online only
Акција 01-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

NIVEA MEN Антиперспирант стик против потење Fresh Active за мажи, со свеж мирис, гарантира сигурна заштита од потење. Активно се грижи за кожата на пазувите.

  • Во текот на 48-часа по нанесувањето ефикасно штити од непријатен мирис на
    телото и ја негува кожата
  • Овозможува интензивна свежина
  • Не содржи етил алкохол
  • Толеранцијата на кожата е дерматолошки докажана
  • NIVEA се грижи за вашата кожа и за планетата. Се врши компензација на емисиите на СО2 преку сертифицирани климатски проекти

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Propylene Glycol, PEG-8, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum, Butyloctanoic Acid, Ethylhexylglycerin, Octyldodecanol, Persea Gratissima Oil, Distarch Phosphate, Myristic Acid, Arachidic Acid, Oleic Acid, Sodium Hydroxide.

Употреба:

Нанесете директно на кожата на пазувите. Не користете на оштетена или иритирана кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се