PROTECT + KN95 Сиви респираторни маски FFP2, 20 маски

Protect KN 95, N 95, FFP 2 Non Medical Mask zastitni maski
PROTECT + KN95 Сиви респираторни маски FFP2, 20 маски
260,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
051760C
favorite_border

Опис на производот

PROTECT + KN95 Сиви респираторни маски, мултифункционални.

Респираторна заштитна маска која обезбедува највисоко ниво на заштита од:

  • Бактерии
  • Вируси
  • Прашина
  • Полен
  • Загадување

Секоја маска е спакувана во посебна кеса.

Ефикасност на филтрација: ≥ 95% за сите честички, освен оние кои содржат мастени примери.

Степен на заштита: KN95, N95, FFP2.

Производот ги исполнува барањата и критериумите на Европски стандард EN149:2001+A1:2009.

Пакување: 20 сиви маски.

Содржина

Препорака: При повеќекратна употреба, задолжително да се дезинфицира со медицинки алкохол или да се стерилизира со UV лампа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се